Dziś jest poniedziałek, 18.10.2021, imieniny Juliana, Łukasza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » OSP Bibianna » Aktualności » Taczka, siatkówka i cięcie auta. Bibianna bawiła się z druhami OSP

Taczka, siatkówka i cięcie auta. Bibianna bawiła się z druhami OSP

14398945530_taczka-siatkowka-i-ciecie-auta-

W sobotę 15 sierpnia mieszkańcy Bibianny w gminie Malanów, a także ich bliscy i znajomi z okolicznych miejscowości, integrowali się przy tamtejszej świetlicy wiejskiej. Tego dnia odbyła się loteria fantowa, połączona z festynem w trakcie którego można było np. emocjonować się pokazem ratownictwa drogowego, zaprezentowanym przez druhów OSP Malanów. Nie mniej ciekawie było podczas meczu Retro Bibianna vs Reprezentacja Gminnej Ligi Piłki Nożnej, Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Sołtysa Wszędybyła czy też w trakcie Mistrzostw w Jeździe Taczką. 

Tradycyjnie, co roku w Bibiannie – jak i w wielu okolicznych miejscowościach – odbywa się letnia impreza, na którą swych znajomych i sąsiadów zapraszają druhowie OSP Bibianna. W kolejnym tego typu wydarzeniu można było uczestniczyć w świąteczną sobotę 15 sierpnia. Na dobry początek na murawę boiska wybiegli piłkarze drużyny Retro Bibianna, którzy okazali się gościnni i ulegli Reprezentacji Gminnej Ligi Piłki Nożnej 3:5. Spotkanie było okazją do uhonorowania statuetkami zasłużonych piłkarzy Retro – Artura Szymczaka, Mietka Krysztoforskiego, Marka Lamenta i Dariusza Szymańskiego.

Choć futbolowe emocje opadły, to później także było komu kibiować, gdyż rozpoczęły się siatkarskie rozgrywki o Puchar Sołtysa. W Turnieju Siatkówki Plażowej wzięło udział 9 par, a zwycięzcami zostali „goście” (ale zaprzyjaźnieni z Bibianną od lat, czujący się tu jak u siebie) Eryk Ścisły i Tomasz Smoliński. Zawodnicy z Bibianny znaleźli się za to na II oraz III stopniu podium, a byli to Paweł Mikołajczyk i Krzysztof Wszędybył, a także Artur Szymczak i Marek Lament.

Siatkarze toczyli boje przez wiele godzin, ale mieli też czas na chwilę wytchnienia. Oto bowiem na terenie przy świetlicy wiejskiej pojawili się druhowie OSP Malanów, pojawił się także – dzięki życzliwości pana Jacka Wzorka – Fiat Uno. Dzięki temu uczestnicy imprezy mogli podziwiać pokaz ratownictwa drogowego, w trakcie którego strażacy starali się wydostać z auta dobrze znanego w całym powiecie, a w Bibiannie szczególnie, Piotra Bukowieckiego.

Gdy strażacki pokaz został już zakończony, przyszedł czas na walkę o wygranie taczki i 10 litrów piwa. Wystarczyło tylko udowodnić, że potrafi się sprawnie i szybko poruszać tego typu pojazdem. Najlepiej z zadaniem załadunku taczki, kierowaniem nią i wychyleniem orzeźwiającego kufelka piwa poradził sobie Szymon Ressel.

Dzień pełen wrażeń w Bibiannie zakończyła zabawa taneczna, w trakcie której o dobre humory wszystkich gości zadbał Krzysztof Andrzejewski.

Sobotnie wydarzenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, przede wszystkim druhów OSP Bibianna, piłkarzy Retro Bibianna, jak również innych mieszkańców sołectwa. O to, by w organizacji przedsięwzięcia nie przeszkodziły problemy logistyczno-transportowe, zadbali Dariusz Szymański i Tomasz Przybylski, chętnie służący pomocą i swymi pojazdami. Podziękowania należą się także druhom OSP Malanów za ich zaangażowanie w organizację pokazu, firmie Sun Garden za udostępnienie namiotu festynowego, sponsorowi nagrody w Mistrzostwach w Jeździe Taczką - radnemu powiatowemu Janowi Grucy oraz Jackowi Wzorkowi, właścicielowi znajdującego się w Obrzębinie punktu złomowania pojazdów.

AW


Pozostałe aktualności